Weber`i Tanıyalım

SAINT GOBAIN WEBER YAPI KİMYASALLARI SAN. VE TİC. A.Ş. Hakkında;

Weber,  uluslararası bir grup olan Saint-Gobain’in dünya çapında 52 ülkede yaklaşık 10.000 çalışanı,180 üretim tesisi ve 10 araştırma merkezi ile endüstriyel harçlar alanında faaliyet gösteren şirketidir. 1665 yılında Fransa’da kurulmuş olan Saint-Gobain, 200.000 çalışanı ve 40 milyar euroluk iş hacmiyle  dünyanın en büyük endüstriyel gruplarındandır. 

Dünyanın lider endüstriyel harç üreticilerinden Weber, yüksek teknik ihtiyaçları karşılayan gelişmiş formülasyon teknolojilerini kullanarak eksiksiz çözümler sunmaktadır.  

Türkiye’de 1998 yılından beri faaliyet gösteren Weber, kuruluşundan bugüne sektörde kalite ve güven ile anılmakta , Türkiye’nin her noktasındaki şantiyelerde yapı yüzeyleri ile ilgili sorunlara kesin çözümler getirmekte, geniş ürün yelpazesindeki özel amaçlı ürünleri ile her türlü sorunu çözüme ulaştırmaktadır.

Seramik yapıştırıcıları ve derz dolguları, dış cephe boya ve kaplamaları, dış cephe ısı yalıtım sistemleri, su yalıtım ürünleri, tamir -tesviye ürünleri ve iç cephe boyaları gibi geniş ürün portföyüne sahip olan Weber, Mart 2008’de Maxit Grubu’nun Saint-Gobain tarafından tüm dünya genelinde satınalınması sonrasında beton, tamir ve koruma sitemleri , şantiye genel malzemeleri, mastikler ve zemin sistemleri gibi yeni ürün gruplarını da portföyüne ekleyerek çözüm seçeneklerini daha da genişletmiştir. 

Weber, Türkiye’de toplam 6 fabrika, 8 bölge temsilciligi, 600’e yakın bayi ve güçlü satış ekibi ile hizmet vermektedir.Faaliyet gösterdiği tüm alanlarda teknolojik liderliğini pazarın gelişimi için kullanan Weber, gelişen teknolojik imkanlar ve uluslararası know-how desteği ile sektöre faydalı, kullanıcı ihtiyaçlarına cevap veren, uygulama kalitesini artıran, çevreye ve insan sağlığına duyarlı ürünler geliştirmektedir.

Weber, bir ilke olarak benimsediği yeni ve rekabetçi çözümler hedefleyen yapısını müşteri memnuniyetini önde tutarak ISO 9001:2008 belgesi ile tescillemiştir. Müşterileri için "kaliteli ürün ve üstün hizmet anlayışı"nı benimsemiş olan Weber, "insana ve yaşadığı çevre"ye verdiği önemi de gösterebilmek için ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ile OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi'ni  tesislerinde yapılandırarak mevcut ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi'ne entegre etmiştir. Weber'de her ürün üretildiği andan kullanıcısına ulaştığı ana kadar her süreçte yüksek kalite günvencesine sahiptir. Bu ürünlerin üretildiği alanlarda da insana ve çevreye etki edebilecek her türlü risk belirlenmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır. Weber'de çalışma refahının artırılması için en alt seviyeden en üst seviyeye kadar tüm Weber çalışanları büyük hassasiyet göstermektedir.


 

E-BÜLTEN