Su Yalıtımı

Su yalıtımında biz 

Su izolasyon ankara denildiğinde en ön planda olan firmamız kullanmış olduğu su yalıtım malzemeleri ve sistemleri ile müşterilerine en cazip su izolasyon fiyatlarını sunar.

Genellikle binaların yapımı sırasında ya da işinin ehli olmayan, amatör kişi ve kurumlarca izole edilen yapılarda kâr amaçlı malzeme hırsızlığı yahut üçüncü sınıf malzeme kullanımı görülmektedir.

Bu durum da en çok su izolasyonunun yapıldığı teraslarınızda, balkon ve havuzlarınızda kısa zaman içerisinde daha büyük miktarlarda su kaçağına ya da yoğun rutubet sorununa neden olmaktadır.

Sunduğumuz hizmetten maksimum verimliliği almanızı amaç edinen firmamız, kullandığı uzun ömürlü malzemeler ve profesyonel ekibi ile çeşitli su yalıtım sorunlarınıza kalıcı çözümler geliştirmektedir.

Su Yalıtımının Önemi

Yaşadığımız yerlerin sağlamlığı için zaman zaman gereken bakımı yaptırmak gerekir. Mekânlara zarar veren bazı faktörlerden biri de sudur. Yağmur, kar, topraktaki nem ve banyo gibi yerlerde kullanılan iç kaynaklı sular mekânların sağlamlığına zarar vermektedir.

Mekânlara sızan su; taşıyıcı bölümlerdeki demirlerin paslanmasına ve taşıma kapasitesinin azalmasına çürümesine çatlamasına betonun neden olur. Bu zarardan korunmak için de binalara su yalıtımı uygulamaları yapılır. Bu uygulamalar sayesinde de mekânlarda bakteri ve küf oluşması engellenmiş, sağlıklı ve güvenli mekânlar sağlanmış olur.

Su yalıtımı uygulamaları; toprak ile temas eden duvarlar, temeller ve zemine oturan döşemeler, suyun yapı dışında birikebileceği seviyenin altındaki dış duvarlar, balkonlar, teras ve eğimli çatılar ile banyo, lavabo gibi suyun sızma ihtimali olan alanlarda uygulanmaktadır. Aynı zamanda suyun içinde kalmasını istediğiniz u deposu, suni gölet ve havuz gibi alanlarda da su yalıtımı uygulamaları kullanılmaktadır.
 
Su yalıtımı ile mekânlara nüfuz edemeyen su, süzgeçler ve drenaj boruları ile dışarı atılmaktadır. Uygulamalarda polimer bitümlü veya sentetik örtüler ve sürme su yalıtımı malzemeleri kullanılmaktadır. Bu konuda mekânın sudan nasıl ve ne kadar etkilendiği önemlidir. Mekânı etkileyen su zemin suyundan mı yoksa yağıştan mı etkilenmiştir, bu da yalıtımın nasıl yapılacağı konusunda önemlidir.
 
Sıvının durağan halde iken basıncı ve yoğunluğu da bilinmesi gereken özellikler arasında yer alır. Örneğin; negatif basınç olan mekânlarda yapılan yalıtımlar kullanıcıları korusa da yapıları korumamaktadır. Mekânlara uygulanacak olan su yalıtımı uygulamasının yapı ile su arasında yer alması ve suyun yapı ile kesişmesini engellemek yapılacak olan en doğru çözüm olur. Su yalıtımı uygulaması bu şekilde yapılarak pozitif su basıncına karşı yalıtım yapılmış olur. 

Havuz İzolasyonu

Havuz izolasyonu son derece profesyonel bir çalışma isteyen, ince bir iş gerektiren sızıntı engelleme çalışmaları arasındadır. Beton yapı ile ya da mermer gibi malzemelerle kaplanan havuz dış yüzeyleri tek başına su sızıntısını engellemeye kesinlikle yeterli olamaz. Bu nedenle farklı havuz izolasyon sistemleri kullanılmalıdır.

Firmamız havuz izolasyonu yaparken çeşitli kalite standartlarına son derece önem vermektedir, örneğin kullanılan izolasyon malzemelerimiz zaman içerisinde çatlama, kırılma ya da kabarıklık yapmaz.

Bu nedenle özel izolasyon malzemeleri  havuzlarda suyun pompalandığı ya da tahliye edildiği deliklerde, havuzun duvarı ile tabanının kesişim yerlerinde özellikle kullanılmalıdır. Çünkü bu noktalar yapı olarak zayıftırlar ve izolasyona son derece ihtiyaç duyarlar.

Teras İzolasyonu

Belki sadece evinizin terasını kullanıma açmak istiyor, belki de terasta bir cafe işletmek istiyor olun, ilk olarak yapmanız gereken teras izolasyonunuzu eksiksiz olarak tamamlamanızdır. Çünkü yerlerde kullandığınız beton, parke, mermer ya da diğer kaplamalar yalıtımı tamamen sağlamaz.

Teras izolasyonu nasıl yapılır ?

Teraslar kullanım çeşidine göre farklı olarak seçilir ve farklı yollarla döşenir. Eğer üzerinde yoğun baskı ve yük olacaksa, sürekli olarak gezilecekse daha sağlam, basınca dayanıklı malzemeler kullanılmalı, eğer sadece suyu engellemek amaçlı ise çeşitli zayıf noktaların, boru etraflarının, duvar ve taban birleşimlerinin izole edilmesi yeterli olmaktadır.  En doğru kararı verebilmek,  yanlış malzeme seçiminde bulunmamak için uzman ekibimizden, son derece profesyonel yardımlar alabilirsiniz.

E-BÜLTEN